CAYMA HAKKI

1.      Alıcı, Ürün'ü teslim aldığı tarihten itibaren ondört (14) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin Sözleşme'den cayma hakkına sahiptir. Ancak Alıcı, Sözleşmenin kurulmasından ürünün teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

2.      Cayma hakkı süresi, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar.

3.      Taraflarca aksi yazılı olarak kararlaştırılmadıkça, Alıcı aşağıdaki Ürün/ürünlere ilişkin olarak kullanılmamış olsa dahi- kanunen cayma hakkını kullanamaz:

•   Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Satıcının kontrolünde olmayan Ürün veya hizmetler,

•   Alıcı’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler (üzerinde değişiklik/ilaveler yapılarak kişiye/kişisel ihtiyaçlara özel hale getirilenler),

•   Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler,

•   Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış ve iadesi sağlık-hijyen açısından uygun olmayan ürünler,

•   Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler,

•   Cayma hakkı süresi sona ermeden önce Alıcı’nın onayı ile ifasına başlanan hizmetler.

4.      Alıcı’nın cayma hakkını kullanılabilmesi için, 14 günlük bu süre içerisinde SATICI’ya e-posta veya telefon ile bildirimde bulunması ve ürün/ürünlerin cayma hakkının kullanılamayacağı ürünlerden olmaması gerekmektedir.

5.      Cayma hakkının süresi içerisinde yasalara uygun kullanılması halinde, Alıcı gerekli bildirimi Satıcı’nın 0 (212)  249 2434 numarası ve e-posta adresi aracılığıyla yapabilir.

6.      Cayma hakkının kullanılması halinde, Alıcı ürün/ürünleri cayma bildirimini Satıcı’ya yönelttiği tarihten itibaren en geç on (10) gün içerisinde Satıcı’ya iade etmekle yükümlüdür. İade edilen Ürünün kargo bedeli, Satıcının anlaşmalı kargo firmasının kullanılması kaydıyla, Satıcı tarafından karşılanacaktır.

7.      Satıcı, Alıcı tarafından cayma hakkının süresinde ve usulünce yerine getirilmesi kaydı ile, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, ürün bedeli ve varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri Alıcı’nın ürünü satın alırken kullandığı ödeme                 aracına uygun bir şekilde Alıcı’ya iade edecektir. Alıcı’dan tahsil edilen teslimat masrafları, ancak aynı siparişe konu tüm ürünlerin iade edilmesi halinde Satıcı tarafından karşılanacaktır.

8.      Satıcı’nın, kanuna uygun cayma halleri ve diğer sipariş iptallerinde Alıcı’dan, eğer varsa ürün bedelinde indirim vb. parasal değerleri tahsil ve mahsup hakları saklıdır.

9.      Kanunen cayma hakkı öngörülmemiş hallerde cayma hakkından faydalanılamayacağı gibi bu hakkın usulüne uygun veya zamanında kullanılmadığı durumlarda Alıcı cayma hakkını kaybeder.

10.   Alıcı’nın cayma hakkından yararlanabilmesi için Satıcı tarafından kendisine gönderilen siparişin aynı şartlarda ve eksiksiz biçimde (ürün, ürünün kutusu, varsa garanti belgesi, fatura/fişi, ve siparişle gelen diğer tüm unsurları) Satıcı’ya iade etmesi gerekmektedir.

11.   Alıcı tarafından fişi/faturası gönderilmeyen ürün/ürünlerde Satıcı iade almama hakkını saklı tutar.

        İade gönderimi sürecindeki eksik, kayıp veya hasarlar Satıcı’nın sorumluluğunda değildir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR